Ahır perdeleri rüzgarı kesen, ahır havalandırmasına ve aydınlatmasına katkıda bulunan, yanmaz, dikişsiz, dayanıklı özel kumaştan imal edilirler. Ahır perdeleri ahırın doğal havalandırmasını ve aydınlatmasını sağlarken; Hayvan refah ve konforunu artıran önemli ahır ekipmanlarından biridir.

Ahırların yan duvarları açılabilir olmalı. Ahırı içi iklimi hayvan refah ve ihtiyaçlarını karşılamalıdır. İnekler kuzey hayvanıdır, kuru ve soğuk bir ortamı sıcak ve nemli bir ortama tercih eder. Ahır Perdeleri ineğin ihtiyacı olan temiz hava değişimini sağlar, ısı stresinden korur, sağlıklı temiz hava akışını sağlar. Ahır duvarları açılabiliyor olmalı ki hayvanlar rahat nefes alsın.

Ahır perdelerin temel maksadı

 1. Rüzgarı kırmak (Hayvanı soğuk hava değil, rüzgar üşütür ve hasta eder) Rüzgar hayvan sağlığını doğrudan etkileyen en önemli etkenlerden biridir
 2. Gölge alan yaratmak (Termal stresten uzak kalmak için hayvanlar gölgelik ve serin alanları tercih eder) Güneş ışığından korumalı, güneş ışığı ortam ısısını ve termal stresi artırarak süt verimini düşürür
 3. Kuşların ahır içine girmesini engeller (Kuşlar besinlerin en değerli danelerini yer, hastalık taşır ve dışkısı ile kirletir)
 4. Doğal Havalandırma sağlamalıdır (Hayvanların temiz ve bol havaya ihtiyacı vardır) Havanın ısınmasını önlemeli. Isınan hava yükselir ve yükselen havanın üst açıklıklardan dışarı çıkmasına müsaade etmelidir. Kirli havanın birikmesini önlemeli, kirli havanın çıkmasına müsaade ederken temiz havanın içeri girmesini sağlayacak kadar geçirgen olmalı NEFES almalı

Doğal havalandırma için ideal

ahır perdeleri

Daha önceleri ahırlar kalın duvarlar ile hayvanları izole etmekteydiler. Bu durumda hayvanlar her tür aktivitelerini aynı kapalı mekân ve iklim şartlarında yaşamak zorundaydılar. Ahır iklimi hayvan refah ve ihtiyaçlarını %100 karşılamalıdır İnek, özünde bir kuzey hayvanıdır ve kuru ve soğuk bir ortamı sıcak ve nemli bir ortama tercih eder.

Ahır perdeleri; taze, temiz, kuru ve serin hava ortamı sağlar.

Ahır duvarları açılabiliyor olmalı ki! nefes alsın.

 • Serbest duraklı çiftliğin yan duvarları açılabilir olmalı.
 • Yaz mevsiminde hava değişimini (temiz hava) sağlayacak bir esinti şekilde olmalıdır, ısı stresinden kaçınmanın tek yolu budur.
 • Kışın modern bir çiftlikte, saatte 4-6 kez yeterli bir hava girişi ile havalandırılması gerekir.
 • Yaz aylarında hayvanların vücut sıcaklığını mümkün olduğunca azaltmak gerekir, böylece çiftlik bir saat içinde 60-100 kez havalandırılmalıdır.

Ahır perdeleri ve Kontrol sistemleri

ahır perdeleri

HAREKETLİ perde sistemleri MAXI ve FOLDING yukarıdan aşağıya, aşağıdan yukarıya ve çift yönlü çalışan mekanizmaya sahiptir. Hareketli perdeler için tek motor çift kollu ve / veya çift motorlu modelleri mevcuttur. Ayrıca, SABİT perde çeşitleri temelde aynı işlevi görmektedir. Tüm hareketli Sistemler, uzaktan kumanda veya bilgisayar ile otomatik ve manüel olarak kontrol edilebilir.

Maxi Sistem sağlam tasarımlı kayışlarla gerilerek bağlanır ve kendi tasarladığımız yay mekanizmamız sayesinde daima gergin ve sağlam kalır. Paslanmaz bağlantı elemanları ile yukarıdan aşağıya açılarak altta yuvarlanan perdelerdir.

 • Yukarıdan aşağıya, Aşağıdan yukarıya ve çift yönlü çalışan veya sabit perde çeşitleri
 • Üzerine logo ve resim yazılabilir.
 • Tek motor çift kollu ve / veya çift motorlu modelleri mevcut
 • Özel ölçülerde özel terzi usulü üretim.
 • Dansite ve renk çeşitleri mevcut.

Serbest sistem Ahırlarda doğal havalandırma sistemi :

Ahır iklimi hayvan refah ve ihtiyaçlarını %100 karşılamalıdır. inek, özünde bir kuzey hayvanıdır ve kuru ve soğuk bir ortamı sıcak ve nemli bir ortama tercih eder.

Ahır perdeleri ile doğal havalandırma

 • Ahır içinde doğal havalandırma ile taze, temiz, kuru hava ve serin ortam sağlayan VERVAEKE perdeleri.
 • Rüzgardan korumalı (Rüzgar hayvan sağlığını doğrudan etkileyen en önemli etkenlerden biridir)
 • Yeterli ve temiz havanın içeri girmesini sağlayacak kadar geçirgen olmalı NEFES almalı Sığırların hava ihtiyacını karşılamalı
 • Kuşların içeri girmesini önler
 • Kuşların yemin en değerli olan tanelerini seçerek yer.
 • kuş dışkısının yeme karışmaması ve kuşların taşıdığı hastalıklardan koruma sağlar.
 • Kuşlar her gün kendi ağırlığını %30 kadar yem tüketirler. Yetişkin bir serçe 25-28 gr. ağırlığındadır.
 • Havanın ısınmasını önlemeli
 • Isınan hava yükselir ve yükselen havanın üst açıklıklardan dışarı çıkmasına müsaade etmelidir
 • Kirli havanın birikmesini önlemeli
 • Kirli havanın çıkmasına müsaade etmeli)
 • Gölgelik olarak güneş ışığından korumalı.
 • Güneş ışığı ortam ısısını ve termal stresi artırarak süt verimini düşürür
 • Görsel ve estetik katkı sağlar. görüntü kirliğini kapatır.

Ahırlarda doğal havalandırma

Önceleri ahırlar kalın duvarlar ile hayvanları izole etmekteydiler. Bu durumda hayvanlar her tür aktivitelerini aynı kapalı mekân ve iklim şartlarında yaşamak zorundaydılar. 29 yıldan daha uzun süredir VERVAEKE Avrupa’da ahır iklimi konusunda yeniliklere imza attı.

Sığırların hava ihtiyacı

Örneğin bir sağmal ineğin hava ihtiyacı, yaklaşık 40 insanın hava ihtiyacı kadardır. Ahırdaki havanın saatte 6-8 defa değişmesi gereklidir. Bu nedenle çiftliklerde havalandırma perdeleri ve hava sirkülasyonunu destekleyen fan kullanılması kaçınılmazdır. Temiz hava teneffüs edemeyen sığırların sağlıkları da etkilenir. Doğru ve sağlıklı bir iklimlendirme ile yüksek verim elde etmenize yardımcı olmak için farklı tasarımlarda güçlü ve sessiz fan çeşitleri bulunmaktadır. Ahır içinde iyi bir iklim, yüksek inek konforu için temel bir gereklilik olan ahır havalandırma sistemleridir.

Temiz hava olmaması şu anlama gelir

 • Patojenik patojenler nemli havada çok daha hızlı yayılır.
 • Yiyeceklerden ve çöplerden gelen tozlar nefes ile solunum yoluna gider.
 • Karbondioksit, amonyak ve metan gibi zararlı gazlar da hayvanlara zararlıdır . Oksijen eksikliği ile yüksek verimlilik elde etmek imkansızdır.

Ahır duvarları açılabiliyor olmalı ki nefes alsın

Perdeler ineğin ihtiyacı olan temiz hava değişimini doğal bir esinti şekilde sağlamalıdır, ısı stresinden kaçınmanın tek yolu budur. Kışın modern bir çiftlikte, saatte 4-6 kez yeterli bir hava girişi le havalandırılması gerekir. Yaz aylarında hayvanların vücut sıcaklığını mümkün olduğunca azaltmak gerekir, bu sebeple barınak bir saat içinde 60-100 kez havalandırılmalıdır.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image.png
 • Her bir İnek için ahırın her iki yanında havalandırma için yaklaşık 0,6 m²’lik açıklık olmalıdır.
 • Serbest duraklı ahırda yan duvar ile saçak arasında 2,70 ila 4 m bir açıklık
 • Rüzgara karşı korumak için inek başına yaklaşık 1 m² alan gereklidir.
 • Çatı yüksekliği 3,40 ila 5 m arasında olmalıdır.

Isı stresi, inekler halsizleşir, geviş getirmek yerine vücut ısısını atabilmek için daha az yem tüketirken kaşınarak enerji harcar . Sıcaklık 20 ° ila 30 ° C arasında yükselirse, inek en az 1.5 kg kuru gıda ile yetersiz beslenir ve günde 3-5 kg ​​daha az süt üretir. Havanın nemi arttığında, hayvanlar vücutlarının ısı transferi ile yaz aylarında zorluk çeker ve kışın nemli kaldığında (tüyleri ıslandığı zaman) kışın ısı kaybeder.

VERVAEKE ahır perde ve sistemleri

HAREKETLİ perde sistemleri MAXI ve FOLDING yukarıdan aşağıya, aşağıdan yukarıya ve çift yönlü çalışan mekanizmaya sahiptir. Hareketli perdeler için tek motor tek ve çift kollu modelleri mevcuttur. Ayrıca, SABİT perde çeşitleri temelde aynı işlevi görmektedir. Tüm hareketli Sistemler, uzaktan kumanda veya bilgisayar ile otomatik ve manuel olarak kontrol edilebilir.

MAKSİ sistem ahır perdeleri

Ahırın doğal havalandırmasını ve aydınlatmasını sağlarken; Hayan refah ve konforunu artırır. Özel çift kat perde sistemi MAXI: Rüzgârı ve ışığı kırarak ahır havalandırmasına ve aydınlatmasına katkıda bulunan yanmaz dikişsiz dayanıklı perde ile entegre KUŞ perdesi ile kuşların ahır içine girmesini engeller.

ahır perdeleri

Maxi Sistem sağlam tasarımlı kayışlarla geri çekilir ve kendi tasarladığımız yay mekanizmamız sayesinde daima gergin ve sağlam kalır. Paslanmaz Bağlantı elemanları ile Yukarıdan aşağıya açılır, alttan yuvarlar perdeler

Folding Sistem ahır perdeleri

Ahırın doğal havalandırmasını ve aydınlatmasını sağlarken; Hayvan refah ve konforunu artırır. İçinde bulunan özel tüpler sayesinde zorlu iklim koşuları ve SERT RÜZGARLARA karşı daha dayanıklı, yukarıdan aşağıya açılan katlama-toplama perde sistemi. Montajı kolay ve bakım gerektirmez. Talep üzerine kuş ağ sistemi entegre edilerek kuşların ahır içine girmesini engeller.

Paslanmaz Bağlantı elemanları ile Yukarıdan aşağıya açılır altta yığma perdeler.

Motor ve kontrol sistemleri

Tüm hareketli Sistemler için HUIMA 5 RPM ve 600 Nm torklu motorlar kullanılmaktadır. Uzaktan kumanda veya bilgisayar ile otomatik ve manuel olarak kontrol edilebilir. Motorlar tek ve çift kollu modelleri ile 120 metreye kadar patentli ve hafif perde sistemlerini hareket ettirmek için yeterlidir. Chain-driven sistemi son derece dayanıklı B12 zinciridir ve 18 yıldan daha uzun süredir kullanılmaktadır.

Sabit sistem perdeler

Ahırın doğal havalandırmasını ve aydınlatmasını sağlarken; Hayan refah ve konforunu artırır. Daimî rüzgâr alan cepheler için 110 km/ s kadar rüzgarlara karşı daha dayanıklı; Yukarıdan-aşağıya, Soldan -sağa germe şeklinde monte edilebilen sabit ve sökülebilir modelleri mevcuttur. Montajı kolay ve bakım gerektirmez.

Ahırın doğal havalandırmasını ve aydınlatmasını sağlarken; Hayan refah ve konforunu artırır. Özel çift kat perde sistemi ile rüzgârı kırarken ahır havalandırmasına ve aydınlatmasına katkıda bulunan yanmaz dikişsiz dayanıklı ahır perdeleri kuşların ahır içine girmesini engeller.

Germe şeklinde monte edilebilen sabit ve sökülebilir modelleri mevcuttur. Montajı kolay ve bakım gerektirmez.

Ahır perdeleri ve Perde Kumaşları

Fabrikamızda her tip, çeşitli rüzgâr perdesi örgüsünü ve branda tiplerini sipariş üzerine kaynaklayarak birleştirebiliyoruz. Özel ölçülerde özel terzi usulü üretim yaparak her proje ve uygulama için en iyi çözümü bulmaya çalışıyoruz! VERVAEKE Yangın Geciktirici (yanmazlık sınıfı M2) CE Belgeli perdeler üzerine logo ve resim yazılabilir.

Perde kumaşı yağmur veya rüzgârı kesinlikle içeri geçmemeli mi? Yoksa daha nefes alabilir bir kumaş mı tercih edersiniz?

Teknik tekstiller farklı renk ve rüzgar dirençlerinde mevcuttur.

 • Özel yapım perdeler – PVC kaplı (UV)
 • FSCC sertifikası
 • ADIM sertifikası
 • Yangın sınıfı M2 / M1

VERVAEKE Perde

VERVAEKE perde boyalarının güneş ışığını yansıtma özelliği sayesinde UV dayanımı çok daha yüksektir, bu sebepten kullanım ömrü diğer perdelere göre daha fazladır. Transparan perdeler ışığı içinden geçirdiği için doğrudan UV maruz kalırlar ve bu sebepten daha çabuk eskirler.29 yıldan daha uzun süredir VERVAEKE Avrupa’da ahır iklimi konusunda devrim yarattı.

 • Ahırlarda iklim kontrolü
 • Rüzgar ve yağmur rahatsızlığını azaltın veya ortadan kaldırın
 • Kuş ve toz rahatsızlığını azaltın veya ortadan kaldırın
 • Sıcaklık dalgalanmalarını azaltın veya ortadan kaldırın
 • Estetik katkı sağlayın

Sertifikalı perde kumaşları

 • Özel yapım perdeler – PVC kaplı (UV)
 •  FSCC sertifikası
 •  ADIM sertifikası
 •  Yangın sınıfı M2 / M1

Zor şartlar için uygun özel yapılmış VERVAEKE perdeler

 • 120m genişliğe ve 4,75m yüksekliğe kadar tek parça
 • Üstün rüzgâr direnci sağlayan “0 dan-100 kadar kırılma faktörlü Çeşitli rüzgâr kırılma faktörlerinde perde
 • Rüzgâr kırılma faktörünü değiştirerek ahırınızın ne kadar hava alması gerektiğini belirleyebilirsiniz. Hatta bunu melez perdeler ile kalıcı hale getirebilirsiniz.
 • Kuş (ağı) perdesi de mevcuttur. Kuşlar her gün kendi ağırlığını %30 kadar yem tüketirler

RÜZGAR KIRILMA FAKTÖRÜ & GENİŞ RENK ÇEŞİTLERİ

Zor şartlar için uygun özel yapılmış üstün rüzgâr direnci sağlayan, 120m genişliğe ve 4,75m yüksekliğe kadar tek parça. “0 dan-100 kadar Rüzgar kırılma faktörlü perde renk çeşitleri mevcuttur. Çeşitli rüzgâr kırılma faktörlerinde kuş (ağı) perdesi de mevcuttur. Rüzgâr kırılma faktörünü değiştirerek ahırınızın ne kadar hava alması gerektiğini belirleyebilirsiniz. Hatta bunu melez perdeler ile devamlı hale getirebilirsiniz. Renk seçimi tamamen tercih ile ilgili olmakla beraber UV dayanımı sebebi ile yeşil daha uzun ömürlüdür.

Renk çeşitleri mevcuttur ve renk seçimi tamamen tercih ile ilgili olmakla beraber:

 • VERVAEKE perde boyalarında güneş ışığını yansıtma özelliği sayesinde UV dayanımı çok daha yüksektir bu sebepten kullanım ömrü diğer perdelere göre daha fazladır.
 • Transparan perdeler ışığı içinden geçirdiği için doğrudan UV maruz kalırlar ve bu sebepten daha çabuk eskirler.

Maxi perde için önerilen %98 rüzgâr kırılımlı hafif perde VERVAEKE ’nin bir patentidir ve kapalı olduğunda bile ahır içinde nefes almayı sağlar. Kış koşullarında %2 hava geçirgenliği nefes alım oranı mükemmeldir.

Montaj ve Kurulum

Maxi Sistem üstten ve alttan bir Chain-driven zincirle kontrol edilir. Kayışlar, üst dingile, sistemin bütün genişliği boyunca monte edilir, kumaşın pürüzsüzce geri çekilmesini sağlar. İki patentli yay elemanı, kumaşın alt borusunda solda ve sağda bulunur. Yüksek şiddetli rüzgâra dayanıklı kalır, hava girişi en üsttedir ve optimum ahır havalandırmasına katkıda bulunur.

Maksimum rüzgâr kırımı için perde alüminyum çerçeveye sabitlenir ve perde duvarının önüne monte edilir. Bu ağ sayesinde kuşlar dışarıda kalır. Sistem uzaktan kumanda veya bilgisayar ile otomatik çalışıyorsa, kuş kafesi ekstra güvenlik sağlar. Döner makaraya erişimi engeller ve kaza riskini en aza indirir. Kuş ağı açıklığın dışına monte edildiğinde, yağmur ağı doğal olarak temizlenmesi gerekebilir.

Sistem mevcut yapıya tam olarak monte edilir, üstte sadece 20 cm ve altta 35 cm monte edilecek altyapı olması gerekir.

Yem Mutfağı Perde ve Kapıları

Yem mutfağı; yemin saklandığı, seçildiği, alındığı ve karıştırma için robot içine yüklendiği alandır. Mutfağın genişliğine ve derinliğine göre ölçü ve tasarım. Perde havalandırma sistemi sayesinde üç günlük yemi kolayca stoklanabilir. Karma ve yemleme robotu Vector ve benzeri sisteminin karma ve yemleme robotunun kolayca girip çıkabileceği entegre sisteme sahip. Otomatik yemleme sizin için en uygun otomatik kapı ve perde sistemi. Ahır ve çiftlik ekipmanları

Ahırlar için endüstriyel kapılar

Ahır giriş çıkış ve yem kapıları ile çoklu endüstriyel giriş kapı uygulamaları

At Ahır ve manej Perdeleri

Açık ve kapalı Manej perde sistemleri Manej çadırlarından çok farklı bir üründür. Doğal havalandırma ve aydınlanma sağlarken, rüzgarı keser, yanmaz, dikişsiz ve dayanıklıdır. Daha önceleri ahırlar kalın duvarlar ile hayvanlar izole etmekteydiler. Her tür spor aktivitelerini kapalı mekan ve iklim şartlarında yaşamak zorundaydılar. Ancak bugün spor aktiviteleri 10 yıldan daha uzun süredir kullanılan manej perdeleri kullanılmakta.

Padok ve manej iklimi insan ve hayvan refah ve ihtiyaçlarını karşılamalıdır, sıcak ve nemli bir ortam tercih edilmez. Perdeler kuru, serin ancak rüzgardan korunaklı bir ortam sağlamalıdır. Perde sistemi maneje göre özel tasarlanır, İhtiyacınıza göre hava geçirgenlik özelliği gibi uygulamalar ile size en uygun olan ürün belirlenir. Manej çadırı ile benzerliği yoktur.

Padok ve manej havalandırmasına ve aydınlatmasında teknolojik perde sistemleri:

at manej perdesi
 • Çift yönlü çalışan otomatik veya sabit perde çeşitleri mevcuttur
 • Farklı rüzgar kırılma oranları ve renk çeşitleri mevcut.
 • Üzerine logo ve resim yazılabilir.
 • Yarı transparan veya tek taraflı transparan perdeler.
 • Dansite ve renk çeşitleri mevcut.
 • Manej ve padok doğal havalandırmasını, aydınlatmasını gölgelendirmesini sağlar.
 • Özel ölçülerde özel terzi usulü üretim.
 • Rüzgarı keser ve Kuşların içeri girmesini engeller.
 • İnsan ve Hayvanların refah ve konforunu artırır.
 • Rüzgarda ve tüm hava şartlarında bozulmadan uzun süre kullanacaksınız.