Modern ve serbest sistem ahırlarda doğal havalandırma için ideal

ahır perdeleri

Rüzgarı kesen, ahır havalandırmasına ve aydınlatmasına katkıda bulunan yanmaz dikişsiz dayanıklı ahır perdeleri. Ahırın doğal havalandırmasını ve aydınlatmasını sağlarken;  Hayvan refah ve konforunu artıran önemli ahır ekipmanlarından biridir.

Daha önceleri ahırlar kalın duvarlar ile hayvanları izole etmekteydiler. Bu durumda hayvanlar her tür aktivitelerini aynı kapalı mekân ve iklim şartlarında yaşamak zorundaydılar. 29 yıldan daha uzun süredir VERVAEKE Avrupa’da ahır iklimi konusunda devrim yarattı. Ahır iklimi hayvan refah ve ihtiyaçlarını %100 karşılamalıdır. İnek, özünde bir kuzey hayvanıdır ve kuru ve soğuk bir ortamı sıcak ve nemli bir ortama tercih eder.

Ahır perdeleri; taze, temiz, kuru ve serin hava ortamı sağlar.

Ahır duvarları açılabiliyor olmalı ki nefes alsın serbest duraklı çiftliğin yan duvarları açılabilir olmalı. İneğin yaz mevsiminde hava değişimini (temiz hava) sağlayacak bir esinti şekilde olmalıdır, ısı stresinden kaçınmanın tek yolu budur. Kışın modern bir çiftlikte, saatte 4-6 kez yeterli bir hava girişi ile havalandırılması gerekir.  Yaz aylarında hayvanların vücut sıcaklığını mümkün olduğunca azaltmak gerekir, böylece çiftlik bir saat içinde 60-100 kez havalandırılmalıdır.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı kuş-perdesi-300x159.jpg
 1. Rüzgardan korumalı (Rüzgar hayvan sağlığını doğrudan etkileyen en önemli etkenlerden biridir)
 2. Güneş ışığından korumalı (Güneş ışığı ortam ısısını ve termal stresi artırarak süt verimini düşürür)
 3. Havanın ısınmasını önlemeli ( Isınan hava yükselir ve yükselen havanın üst açıklıklardan dışarı çıkmasına müsaade etmelidir)
 4. Kirli havanın birikmesini önlemeli ( kirli havanın çıkmasına müsaade ederken temiz havanın içeri girmesini sağlayacak kadar geçirgen olmalı NEFES almalı)   
 5. Kuşların içeri girmesini önlemeli ( Kuşların yem tanelerini yemesini ve kuş dışkısının yeme karışmaması ve kuşların taşıdığı hastalıklardan koruma sağlar)

Ahır perdeleri ve Kontrol sistemleri

ahır perdeleri

HAREKETLİ perde sistemleri MAXI ve FOLDING yukarıdan aşağıya, aşağıdan yukarıya ve çift yönlü çalışan mekanizmaya sahiptir. Hareketli perdeler için tek motor çift kollu ve / veya çift motorlu modelleri mevcuttur. Ayrıca, SABİT perde çeşitleri temelde aynı işlevi görmektedir. Tüm hareketli Sistemler, uzaktan kumanda veya klima bilgisayarı ile otomatik ve manüel olarak kontrol edilebilir.

Maxi Sistem sağlam tasarımlı kayışlarla geri çekilir ve kendi tasarladığımız yay mekanizmamız sayesinde daima gergin ve sağlam kalır. Paslanmaz Bağlantı elemanları ile Yukarıdan aşağıya açılır alttan yuvarlar perdeler

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı aşagıdan-yukarı-perde-300x192.jpg
 • Yukarıdan aşağıya, Aşağıdan yukarıya ve çift yönlü çalışan veya sabit perde çeşitleri
 • Üzerine logo ve resim yazılabilir.
 • Tek motor çift kollu ve / veya çift motorlu modelleri mevcut
 • Özel ölçülerde özel terzi usulü üretim.
 • Dansite ve renk çeşitleri mevcut.

Serbest sistem Ahırlarda doğal havalandırma sistemi :

Ahır iklimi hayvan refah ve ihtiyaçlarını %100 karşılamalıdır. inek, özünde bir kuzey hayvanıdır ve kuru ve soğuk bir ortamı sıcak ve nemli bir ortama tercih eder.

Temiz hava olmaması şu anlama gelir:

 • Patojenik patojenler nemli havada çok daha hızlı yayılır.
 • Yiyeceklerden ve çöplerden gelen tozlar nefes ile solunum yoluna gider.
 • Karbondioksit, amonyak ve metan gibi zararlı gazlar da  hayvanlara zararlıdır . Oksijen eksikliği ile yüksek verimlilik elde etmek imkansızdır.

Ahır duvarları açılabiliyor olmalı ki nefes alsın:

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image.png

Her bir İnek için ahırın her iki yanında binanın havalandırması için yaklaşık 0,6 m²’lik  açıklıklar olması gereklidir, ayrıca rüzgara karşı korumak için inek başına yaklaşık 1 m² alan gereklidir. Bundan sonra, altı sıralı serbest duraklı ahırda,  tavanın çatı yüksekliği, yüksekliği, 2,70 ila 4 m arasında bir açıklık ile 3,40 ila 5 m arasında olmalıdır.

Isı stresi, inekler halsizleşir, geviş getirmek yerine vücut ısısını atabilmek için daha az yem tüketirken kaşınarak enerji harcar . Sıcaklık 20 ° ila 30 ° C arasında yükselirse, inek en az 1.5 kg kuru gıda ile yetersiz beslenir ve günde 3-5 kg ​​daha az süt üretir. Havanın nemi arttığında, hayvanlar vücutlarının ısı transferi ile yaz aylarında zorluk çeker ve kışın nemli kaldığında (tüyleri ıslandığı zaman) kışın ısı kaybeder.

Ahır perdeleri ve Perde Kumaşları

Fabrikamızda her tip, çeşitli rüzgâr perdesi örgüsünü ve branda tiplerini sipariş üzerine kaynaklayarak birleştirebiliyoruz. Özel ölçülerde özel terzi usulü üretim yaparak her proje ve uygulama için en iyi çözümü bulmaya çalışıyoruz! VERVAEKE Yangın Geciktirici (yanmazlık sınıfı M2) CE Belgeli perdeler üzerine logo ve resim yazılabilir. Perde kumaşından kesinlikle yağmur veya rüzgâr içeri geçmemeli mi? Yoksa daha nefes alabilir bir kumaş mı tercih edersiniz?

Yem Mutfağı Perde ve Kapıları

Yem mutfağı; yemin saklandığı, seçildiği, alındığı ve karıştırma için robot içine yüklendiği alandır. Mutfağın genişliğine ve derinliğine göre ölçü ve tasarım , Perde havalandırma sistemi sayesinde üç günlük yemi kolayca stoklanabilir. Karma ve yemleme robotu Vector ve benzeri sisteminin karma ve yemleme robotunun kolayca girip çıkabileceği entegre sisteme sahip. Otomatik yemleme sizin için en uygun otomatik kapı ve perde sistemi. Ahır ve çiftlik ekipmanları

RÜZGAR KIRILMA FAKTÖRÜ & GENİŞ RENK ÇEŞİTLERİ

Zor şartlar için uygun özel yapılmış üstün rüzgâr direnci sağlayan, 120m genişliğe ve 4,75m yüksekliğe kadar tek parça. “0 dan-100 kadar Rüzgar kırılma faktörlü perde renk çeşitleri mevcuttur. Çeşitli rüzgâr kırılma faktörlerinde kuş (ağı) perdesi de mevcuttur.Rüzgâr kırılma faktörünü değiştirerek ahırınızın ne kadar hava alması gerektiğini belirleyebilirsiniz. Hatta bunu melez perdeler ile devamlı hale getirebilirsiniz. Renk seçimi tamamen tercih ile ilgili olmakla beraber VERVAEKE perde boyalarında güneş ışığını yansıtma özelliği sayesinde UV dayanımı çok daha yüksektir bu sebepten kullanım ömrü diğer perdelere göre daha fazladır. Transparan perdeler ışığı içinden geçirdiği için doğrudan UV maruz kalırlar ve bu sebepten daha çabuk eskirler. 

Padok ve manej havalandırmasına ve aydınlatmasında teknolojik perde sistemleri. 

Doğal havalandırma ve aydınlanma sağlayan, rüzgarı kesen, yanmaz dikişsiz dayanıklı ister açık ister kapalı Manej perde sistemleri. Manej çadırlarından çok farklı bir üründür.Daha önceleri ahırlar kalın duvarlar ile hayvanları izole etmekteydiler. Her tür spor aktivitelerini kapalı mekan ve iklim şartlarında yaşamak zorundaydılar. Ancak bugün spor aktiviteleri 10  yıldan daha uzun süredir kullanılan manej perdeleri kullanılmakta.

Padok ve manej iklimi insan ve hayvan refah ve ihtiyaçlarını karşılamalıdır. Ortam kuru ve soğuk ancak rüzgardan korunaklı bir ortamı sağlar (sıcak ve nemli bir ortama tercih edilmez). Perde sistemi maneje göre özel tasarlanır. Size en uygun olan ürün belirlenir. İhtiyacınıza göre hava geçirgenlik özelliği de uygulanabilir. Manej çadırı ile benzerliği yoktur.

At padok ve manej perde sistemleri
 • Çift yönlü çalışan otomatik veya sabit perde çeşitleri mevcuttur
 • Farklı rüzgar kırılma oranları ve renk çeşitleri mevcut.
 • Üzerine logo ve resim yazılabilir.
 • Yarı transparan veya tek taraflı transparan perdeler.
 • Dansite ve renk çeşitleri mevcut.
 • Doğal manej ve padok havalandırmasını ve aydınlatmasını gölgelendirme de sağlar.
 • Özel ölçülerde özel terzi usulü üretim.
 • Rüzgarı keser ve Kuşların içeri girmesini engeller.
 • İnsan ve Hayvanların refah ve konforunu artırır.
 • Rüzgarda ve tüm hava şartlarında bozulmadan uzun süre kullanacaksınız.
Menü
Call Now Button