inek yatak fiyatları

Hayvan yatakları: Hayvanların Cinslerine, Irklarına ve Yaşlarına göre. Bağlı, yarı Serbest ve Padok yetiştirme sistemleri için farklılıklar gösterir. Yüksek verimli süt sığırları için önerilen KRAIBURG fonksiyonel hayvan yataklarının Esneme oranları, Kalınlıkları ve Özellikleri birbirlerinden farklı olup, hayvanların ihtiyacına göre değişik model, tip ve ölçülerde imal edilmiştir. inek Yatağı, inek Döşeği ve inek Altlığı olarak ayrı ayrı 3 kategoride değerlendirmek gerekir. Kauçuk inek yatak fiyatları için dikkate alınması gereken temel unsurlar.

İnek yatağı alırken nelere dikkat etmeliyiz

Sağmal hayvanlar için önerilen; yumuşak, konforlu ve fonksiyonel inek yatağı, yatma süresini artırırken, süt verimine ve hayvan konforuna doğrudan etki eder. Kullanım yerlerine göre: Yarı serbest inek durakları için Fonksiyonel inek yatak çeşitleri farklıdır.

 1. Esneklik oranı % si
 2. Kalınlıkları mm
 3. Ağırlıkları Kg
 4. Ölçüleri m2
 5. Konfor sınıfı DIN
 6. Garanti süresi YIL

Konfor Sınıfı DIN

Hayvan konforu içerisinde daha önce tanımlanmamış olan “Konfor, rahat yataklık, yumuşak zemin” terimleri; geçmişte kararların finansmanı için bir temel öğe olarak kullanılmıştır. Ancak üreticiler ürünlerini ne zaman konforlu olduğunu ilan edebilirler? Hangi teknik ve hayvanla ilgili kriterleri karşılanmalıdır? Konfor ve dayanıklılık kriterleri yalnızca “pazarlama beyanlarına” dayanırken şimdi DIN tek tip standartları pazara ve kriterlere şeffaflık getirerek doğru ürünü seçmeyi kolaylaştırır. Bu yeni standart, finansman programları ve alım kararları için bir temel oluşturabilir.

Kauçuk inek yatakları maliyetleri

Hayvan yatağı çeşit ve fiyatları: Farklı özellik ve yumuşaklıkta Besi yatağı, inek yatağı, Buzağı yatağı , At yatağı, Deve yatağı ve diğer tüm büyük baş hayvanlar için ;kauçuk yatak, süngerli döşek ve altlıklar için fiyat ve maliyetleri.

Kauçuk (kg) kilogram maliyetleri

 1. Son 4 yıl kauçuk borsası Güncel sentetik kauçuk hammadde kilogram fiyatları ortalaması 1,25- 1,75 USD olduğuna göre.
 2. Son 4 yıl kauçuk borsası Güncel Doğal kauçuk hammadde kilogram fiyatları ortalaması 2,25- 2,45 USD olduğuna göre.

Dünya Kauçuk borsası ( adreslerinden güncel fiyatlara ulaşabilirsiniz) Hammadde ortalama fiyatı 2.12$

Örneğin makul kauçuk inek yatağı 45 kg olduğunu kabul edersek. Hammadde kg fiyatı x Yatak ağırlığı = 45kg x 2,12 $/kg = hayvan yatağı mutlak değeri yani hammadde maliyeti 96,4 USD olmaktadır. Bu durumda almayı düşündüğünüz yatak kauçuk olup olmadığı konusunda fikir verebilir.

Kauçuk yatakların kalınlıkları arttıkça ağırlıkları da artar, Örneğin Özgül ağırlığı (0,86-0.99 gr /cm³ ) aynı iki kauçuk. Tabaka halinde ölçüleri 100cm x 100 cm ve kalınlığı 10 mm ( 1 cm) olsun ağırlığı 10 kg olduğu kabul edersek, 20 mm ( 2 cm) kalınlıkta olan 20kg olacaktır.

Kauçuk yatakların en boy ölçüleri değiştikçe ağırlıkları da değişir, Örneğin aynı özgül ağırlıkta iki kauçuk. Tabaka halinde ölçüleri 100cm x 100cm ve kalınlığı 10 mm ( 1 cm) olsun ağırlığı 10 kg olduğu kabul edersek,100cm x 110 cm olan 11 kg olacaktır.

Güncel inek yatak fiyatları ve modelleri için LİNK

%46 esneme oranı ile yumuşak inek yatağı

İnek Döşekleri Maliyetleri

İnek döşeğinde de fiyatı belirleyen faktör: Döşek içinde kullanılan malzemenin kilogram miktarı (kalınlığı ve yoğunluğu) ile direk ilişkilidir. Örneğin döşek içinde : Latex, sünger, Bondeks, Kırpıntı sünger, Talaş gibi malzemelerin kg fiyatları.

İnek Döşek fiyatları için dikkate alınması gereken temel unsurlar.

 1. Kullanılan malzeme: Latex, Bondeks, Rebounded, Sünger,
 2. Malzemenin dansitesi ( Yoğunluğu) m3 / kg
 3. Kalınlığı mm.
 4. Kılıf Özellikleri, kauçuk ply, plastik kat
 5. Kullanım ömrü, ( Çökme ömrü).
 6. Ölçüleri m2

Örneğin inek döşeği fiyatı = iç malzeme fiyatı (kırpıntı sünger) kg fiyatı x Kg + Kılıf m2 fiyatı. Döşek fiyat listesi için

İnek döşeği

İnek altlıkları maliyeti

İnek altlıkları genelde kum, sap saman ve perlit gibi diğer malzemelerden oluşur. Burada fiyat dan ziyade toplam kullanım maliyeti hesaplanmalıdır. Malzeme ilk başlangıç miktarı + günlük kayıp miktarı+ ahıra nakliye tutarı+ tesviye ve düzeltme giderleri+ defetme veya temizleme maliyeti hesaplanmalı ve malzeme maliyetine eklenmelidir. Örneğin KUM ilk başlangıç miktarı 1000 kg + 30 kg Günlük kayıp+ 30 kg düzeltme iş maliyeti+30 kg temizleme maliyeti x Kum tedarik fiyatı. Bunu sap saman için de uygulayabilirsiniz.

Kum kullanım maliyeti:

 • ilk yatırım 1000 kg KUM
 • Kullanım ve bakım giderleri
  1. 30kg günlük kayıp kum x 365 gün
  2. 30 kg düzeltme iş maliyeti x 365 gün
  3. 30 kg temizleme maliyeti x 365 gün
  4. Günlük Kum tedarik fiyatı x 365 gün
  5. Kum yıkama maliyetleri x 365 gün
 • Kum Demirbaş, malzeme ve beton aşındırma maliyetleri

10 yıl garantili hayvan yatağı sadece Kraiburg’da

Dayanıklı 10 yıl garantili KRAIBURG ürünleri hayvan konfor ve refahını artırırken size kazanç sağlar. DLG testleri yapılmış ürünler. DIN 3763 – “Konfor sınıflarına” sahiptir.

KRAIBURG markalı 10 yıl garantili hayvan yatağı kullanım ömrü ortalama 40 yıldır.

 • İster 10 yıl garanti boyunca kullanın ve 10 yıl sonra alış fiyatınızın – %50 sine geri alalım,
 • İster 10 yıl sonunda ürününüzü yeni model ile yenileyin,
 • İster kullanım ömrü ortalama 40 yıl boyunca sorunsuz kullanın.

Bu geri alım sözleşmesi sadece KRAIBURG Logolu ürünler için geçerlidir.

Referanslarımız için link uygulama referansları TÜRKİYE

Tüm bu ürünlerin test ve garanti şartları DLG tarafından onaylıdır. Detay için DLG sayfasında bakınız Sadece Kraiburg ürünlerinde DLG tarafından yapılan test sonucu hayvan yatak ve altlıkları üretimi ve malzemelerinde SAĞLIĞA ZARARLI MADDESİZLİK PAK sertifikası vardır.

10 yılı dolduran yürüyüş yolları ve sıyırıcı alanları kauçukları için TIKLAYIN

Türkiye’de bulabileceğiniz en çok çeşit hayvan yatak modelleri ve markaları ve inek yatağı çeşitleri

Tüm ürünlerde Ziraat bankası ve T. İş bankası kredi kartlarına 12 Ay’a varan taksit imkanı ile. Türkiye’de bulabileceğiniz en fazla çeşit ve 10 yıl garantili hayvan yatağı – inek yatak fiyatları burada.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü